Wózek specjalny spacerowy Liwcare CARETTA BUGGY CT

Liwcare CARETTA BUGGY CT

7 600,00 zł
Brutto
Refundacja NFZ
Kod : P.131

Ostateczna cena zależy od indywidualnej konfiguracji produktu

WYBIERZ:
 • Rozmiar 1
 • Rozmiar 2
Ilość
Dostępność: 7-14 dni

Wózek specjalny spacerowy Liwcare CARETTA BUGGY CT

Wózek Inwalidzki Specjalny Dziecięcy Caretta Buggy CT przeznaczony jest do przewożenia dzieci i młodzieży o wzroście od 130 cm do 160 cm. Ułatwia codzienną opiekę nad osobami wymagającymi transportu, a których schorzenia uniemożliwiają samodzielne poruszanie się oraz poprawne siedzenie. Posiada uchwyty transportowe pozwalające zamontować wózek w samochodzie lub pojeździe przystosowanym do przewozu pasażerów w wózkach inwalidzkich. Pojazd musi być wyposażony w specjalne punkty mocujące. Dołożyliśmy wszelkich starań, by Wózek Inwalidzki Specjalny Dziecięcy Caretta Buggy CT był możliwie najprostszy w obsłudze, a przede wszystkim zapewniał najlepszą stabilizację dziecka w pozycji transportowej.

Produkt jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Od stycznia 2014 roku urządzenie można nabyć jako wyrób medyczny typu wózek inwalidzki specjalny dziecięcy zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 6 grudnia 2013 r. w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie.

Najważniejsze cechy:

Wózek Caretta Buggy CT charakteryzuje doskonała stabilizacja tułowia młodego pasażera. Dzięki pelotom piersiowym, pasom pięciopunktowym, kamizelce i pasom stabilizującym miednicę możliwe jest poprawne oraz wygodne transportowanie dziecka przy zachowaniu biernej korekcji wad postawy.

Jako eksperci od systemów siedzisk pracujący z najmłodszymi pacjentami w wielu ośrodkach rehabilitacyjnych wiemy, jak ważna jest stabilizacja głowy podczas transportu. Dlatego też w wózku Caretta Buggy CT udostępniamy nowy system zagłówka umożliwiający ustabilizowanie głowy w wygodnej i bezpiecznej pozycji transportowej. System umożliwia regulacje wysokości i szerokości pelot stabilizujących głowę.

Dzięki specjalnej konstrukcji siedziska zbudowanej z pasów elastycznych możliwa jest regulacja sztywności siedziska. Nie zapomnieliśmy oczywiście o regulacji kąta oparcia pleców oraz pozycji kubełkowej siedziska.

Łatwy system składania ramy umożliwia szybkie złożenie wózka. Jego wymiary umożliwiają, po złożeniu, transport urządzenia w bagażniku małego samochodu osobowego. Wiemy przecież, że każdy młody człowiek musi podróżować.

Caretta Buggy CT został zaprojektowany z myślą dzieciach:

Wyrób medyczny Caretta Buggy CT przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży o wadze do 60 kg z porażeniami i niedowładami trzy lub czterokończynowymi, przy porażeniach dwukończynowych jednostronnych lub skrzyżowanych. MAKSYMALNA WAGA PACJENTA TRANSPORTOWANEGO NA WÓZKU CARETTA BUGGY CT MOCOWANYM W SAMOCHODZIE WYNOSI 43 KG W ROZMIARZE 1 ORAZ 57 KG W ROZMIARZE 2.

Produkt doskonale sprawdzi się dla pacjentów z następującymi jednostkami chorobowymi:

 • mózgowe porażenie dziecięce;
 • dystrofie mięśniowe;
 • porażenia różnego pochodzenia;
 • rozczep kręgosłupa;
 • przepukliny oponowo rdzeniowe;
 • stany po urazach kręgosłupa;
 • stany po urazach czaszkowo-mózgowych;
 • stany po udarach;
 • wady postawy, a w szczególności skolioza kręgosłupa, gdy inne zaopatrzenie nie znajduje zastosowania.

Specyfikacja

Rozmiar
1 / 2
Szerokość siedziska [mm]
320 / 380
Głębokość siedziska [mm]
360-420-480 / 360-420-480
Wysokość oparcia [mm]
550-750 / 550-750
Kąt pochylenia oparcia [°]
90-120 / 90-120
Waga (kg)
23 / 24
Maksymalna waga uźytkownika (kg)
55 /60
Średnica kółek przednich ["]
19 cm / 19 cm
Średnica kółek tylnych ["]
31 cm / 31 cm

Informacje szczegółowe

Podobne produkty