Marka: Etac

Etac GRAB HANDY

Uchwyty Etac Grab Handy to połączenie ergonomii, wzornictwa i funkcjonalności. Uchwyty Etac Grab Handy podnoszą bezpieczeństwo oraz są idealnym dodatkiem dekoracyjnym do każdej łazienki.

Cena 70,00 zł
Więcej
W magazynie

Marka: ERHEM

ERHEM ERH 70.ROTHO

Produkt wykonywany na podstawie indywidualnych pomiarów. Podana cena dotyczy 1 sztuki na jedną nogę!

Cena 350,00 zł
Więcej
W magazynie

Marka: Akces-MED

Akces-MED JORDI

JORDI jest krzesełkiem szkolno-terapeutycznym, które doskonale sprawdza się podczas terapii i zabawy, a także innych codziennych aktywności takich jak nauka czy spożywanie posiłków.

Cena 2 110,00 zł
Więcej
W magazynie

Marka: Etac

Etac REX

Poręcz Etac Rex to połączenie ergonomii, wzornictwa i funkcjonalności. Uchwyty Etac Rex podnoszą bezpieczeństwo oraz są idealnym dodatkiem dekoracyjnym do każdej łazienki.

Cena 865,00 zł
Więcej
W magazynie
Wszystkie bestsellery
Pionizatory i urządzenia multifunkcyjne
Pionizatory i urządzenia multifunkcyjne - Vital Med

Pionizatory i urządzenia multifunkcyjne

Przedstawiamy ofertę pionizatorów oraz urządzeń multifunkcyjnych skierowanych przede wszystkim do dzieci z dysfunkcją narządu ruchu, które nie potrafią przyjąć i utrzymać pozycji stojącej. Dzięki pionizatorom możliwe jest samodzielne przyjęcie pozycji stojącej. Pionizacja umożliwia rozwój psychofizyczny, reguluje procesy fizjologiczne, dotlenia organizm oraz ułatwia wykonywanie codziennych czynności pielęgnacyjnych. Nasze pionizatory charakteryzują się solidnym wykonaniem oraz dużą stabilnością. Dzięki zastosowaniu sprężyny gazowej lub siłownika elektrycznego urządzenie zapewnia cichą pracę.

Więcej
Aktywne filtry

Marka: Akces-MED

Akces-MED KOTEK I

Pionizacja przyczynia się do zdobywania przez dziecko nowych doświadczeń płynących z obserwacji najbliższego otoczenia oraz stymuluje jego rozwój psychofizyczny.

Cena 5 320,00 zł
Więcej
W magazynie

Marka: Akces-MED

Akces-MED KOTEK II INVENTO

Dobór właściwego dla dziecka sposobu pionizacji, dostarczy pozytywnych bodźców niezbędnych do dalszego rozwoju.

Cena 7 105,00 zł
Więcej
W magazynie

Marka: Akces-MED

Akces-MED LIFTER

Pionizator statyczny LIFTER jest nowoczesnym urządzeniem rehabilitacyjnym. Pozwala użytkownikowi na samodzielne spionizowanie się w urządzeniu.

Cena 11 300,00 zł
Więcej
W magazynie

Marka: Akces-MED

Akces-MED PARAPION

Doskonale wiemy jak ważne dla człowieka jest przyjęcie pozycji wyprostnej, dlatego stworzyliśmy wyrób o nazwie PARAPION, który idealnie nadaje się do tego celu.

Cena 6 030,00 zł
Więcej
W magazynie

Marka: Akces-MED

Akces-MED PARAMOBIL

Wielofunkcyjność to główna cecha pionizatora PARAMOBIL. W zasadzie jest to jedyne takie urządzenie na rynku, które łączy w sobie 3 funkcje.

Cena 12 105,00 zł
Więcej
W magazynie

Marka: Akces-MED

Pionizator SMART

Pionizator SMART to łatwe w obsłudze, lekkie, a przy tym wytrzymałe i stabilne urządzenie, umożliwiające pełną pionizację.

Cena 3 000,00 zł
Więcej
W magazynie

Marka: Akces-MED

Akces-MED ACTIVALL

Pionizator dynamiczny ACTIVALL jest szczególnie doceniany w codziennej rehabilitacji zarówno w warunkach domowych, jak i szpitalnych

Cena 3 749,00 zł
Więcej
W magazynie

Marka: Akces-MED

Akces-MED DALMATYŃCZYK INVENTO

Urządzenie wielofunkcyjne DALMATYŃCZYK INVENTO ma szerokie zastosowanie w procesie rehabilitacji. Polecane jest zarówno dla dzieci, jak i młodzieży.

Cena 6 710,00 zł
Więcej
W magazynie

Marka: ERHEM

ERHEM ERH 90.COMPLETE

ERHEM ERH 90.COMPLETE to profesjonalny pionizator przeznaczony dla osób cierpiących na MPD, przepuklinę oponowo-rdzeniową, niedowłady kończyn, urazy mózgowo-czaszkowe oraz choroby demielinizacyjne, a także wszelkie inne schorzenia przy których pacjent nie ma możliwości utrzymania samodzielnie pozycji stojącej.

Cena 3 000,00 zł
Więcej
W magazynie

Marka: R82

R82 CARIBOU

Caribou, to pionizator dedykowany dla dzieci od 1 do 18 roku życia.

Cena 11 845,00 zł
Więcej
W magazynie

Marka: R82

R82 CROCODILE

Crocodile to pionizator dziecięcy przeznaczony dla osób od drugiego do osiemnastego roku życia.

Cena 6 000,00 zł
Więcej
W magazynie

Marka: R82

R82 GAZELLE PS

Gazelle PS to pionizator przeznaczony dla dzieci od 1 do 14 roku życia z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Cena 12 350,00 zł
Więcej
W magazynie

Marka: R82

MUSTANG R82

Mustang R82 to innowacyjny pionizator dynamiczny, który został zaprojektowany z myślą o dzieciach od pierwszego do dziesiątego roku życia. Jego głównym zadaniem jest stabilizacja górnej części ciała oraz podparcie miednicy, co pozwala na pozycję pionową lekko pochyloną do przodu. Taka pozycja zachęca dziecko do integracji z otoczeniem oraz poprawia ogólną...

Cena 4 880,00 zł
Więcej
W magazynie

Marka: R82

R82 PONY

Pony to pionizator dedykowany osobom, które ze względu na swój stan fizyczny maja trudności z poruszaniem się z chodzikiem.

Cena 9 250,00 zł
Więcej
W magazynie

Marka: R82

R82 TOUCAN

Toucan wykonany jest z wysokiej jakości materiałów, co zapewnia dużą wygodę, komfort oraz wytrzymałość produktu. Cena obejmuje tylko ramę pionizatora

Cena 4 990,00 zł
Więcej
W magazynie

Marka: R82

R82 RABBIT UP

Pozycja pionowa zachęca dziecko do aktywnego uczestniczenia we wszystkim, co się dookoła niego dzieje. Zapewnia możliwość odkrywania i cieszenia się nowymi, ekscytującymi przygodami. Prosty design umożliwia małemu użytkownikowi maksimum mobilności w pozycji stojącej. Umieszczenie płyty podnóżka bliżej podłoża daje możliwość łatwego przeniesienia i...

Cena 5 330,00 zł
Więcej
W magazynie

Marka: LIW Care Technology

LIW Care BAFFIN AUTOMATIC

Urządzenie multifunkcyjne Baffin Automatic przeznaczone jest do pionizacji pacjenta oraz jego ustawiania w pozycji siedzącej.

Cena 10 000,00 zł
Więcej
W magazynie

Marka: LIW Care Technology

LIW Care BAFFIN AUTOMATIC RS

Urządzenie multifunkcyjne Baffin Automatic RS przeznaczone jest do pionizacji pacjenta oraz jego ustawiania w pozycji siedzącej.

Cena 11 900,00 zł
Więcej
W magazynie

Marka: LIW Care Technology

LIW Care BAFFIN TRIO

Urządzenie multifunkcyjne Baffin TRIO przeznaczone jest do pionizacji pacjenta oraz pozycjonowania go w pozycji siedzącej.

Cena 13 900,00 zł
Więcej
W magazynie

Marka: LIW Care Technology

LIW Care BAFFIN TRIO 4W

Urządzenie multifunkcyjne Baffin TRIO 4W przeznaczone jest do pionizacji pacjenta oraz pozycjonowania go w pozycji siedzącej.

Cena 13 900,00 zł
Więcej
W magazynie

Marka: LIW Care Technology

LIW Care COCO

Pionizator COCO umożliwia pionizację pacjenta w pozycji przedniej i tylnej. Urządzenie umożliwia odwiedzenie kończyn dolnych w pionizacji z pomiarem kąta dla lewej i prawej nogi (0–30 stopni). Funkcja ta umożliwia regulowanie nóg w płaszczyźnie czołowej tak, aby odpowiednio ustawić głowę kości udowej w panewce. W rezultacie uzyskujemy odwiedzenie...

Cena 9 500,00 zł
Więcej
W magazynie

Marka: LIW Care Technology

LIW Care LORI

Pionizator LORI 3-IN-1 umożliwia pionizację pacjenta w pozycji przedniej i tylnej oraz pozycji leżącej. Zupełnie nowy system odwiedzenia z zachowaniem anatomicznego odwiedzenia w stawie biodrowym. Kolano, biodro i stopa zmieniają położenie liniowo, a system 3DFEET umożliwia idealne dopasowanie podłoża do stopy i jej przyleganie w odpowiednim kącie.

Cena 9 200,00 zł
Więcej
W magazynie

Marka: Vitea Care

Vitea Care HERO

Pionizator mobilny marki Vitea Care (wersja Hero) może być stosowany u pacjentów z wrodzonym lub nabytym porażeniem kończyn dolnych, dystrofią mięśniową, udarze a także stwardnieniem zanikowym bocznym. Może służyć również przy profilaktyce występowania odleżyn.

Cena 8 450,00 zł
Więcej
W magazynie

Marka: R82

Pionizator statyczny R82 MEERKAT

Meerkat jest prostym i modularnym pionizatorem, który umożliwia wybór pionizacji przedniej lub tylnej. Dostępny w trzech rozmiarach i jest odpowiedni dla dzieci i młodzieży. Może być wykorzystany do stworzenia środowiska edukacyjnego, w którym peloty piersiowe, miedniczne i kolanowe są używane, aby zapewnić dziecku dokładną stabilizację potrzebną do...

Cena 2 420,00 zł
Więcej
W magazynie

Pionizatory i urządzenia multifunkcyjne

Pionizacja czy utrzymanie półpionowej postawy, jest kluczowa dla wielu funkcji życiowych, tak więc te urządzenia nie tylko wspomagają codzienną mobilność, ale różne aspekty zdrowia pacjenta. Odpowiednie ułożenie ciała to niezwykle istotny element, dlatego prawidłowo dobrany sprzęt jest tu po prostu nieoceniony. 

Pionizatory, jak sama nazwa wskazuje, pomagają pacjentom w stanie pionizacji – czyli utrzymaniu ciała w pozycji pionowej. Ten rodzaj urządzenia jest kluczowy dla osób, które mają ograniczoną zdolność do poruszania się lub utrzymania pionowej pozycji. Urządzenia multifunkcyjne natomiast, są tak zaprojektowane, aby można było je dostosować do wielu różnych celów, zapewniając tym samym wsparcie dla szerokiego zakresu potrzeb użytkowników.

Urządzenia te są przeznaczone przede wszystkim dla dzieci, które z różnych względów mają ograniczone możliwości ruchowe, które cierpią na różnego rodzaju schorzenia neurologiczne, mięśniowe czy kostne.

Pionizatory i urządzenia multifunkcyjne - zalety

Zaletą oraz głównym udogodnieniem tych urządzeń jest ich wielofunkcyjność. Wyróżniają się one wieloma różnymi funkcjami, które można regulować i dostosowywać do aktualnych potrzeb pacjenta. Dają one możliwość indywidualnego dostosowania do stanu fizjologicznego pacjenta, aby w pełni zaspakajać jego wymagania i zapewniać maksymalny komfort.

Wykorzystanie pionizatorów i urządzeń multifunkcyjnych do rehabilitacji może przyczynić się do poprawy funkcji motorycznych, a w niektórych przypadkach nawet przyspieszenia procesu rehabilitacji. Ponadto, stabilność i wsparcie, które te urządzenia oferują, mogą przyczyniać się do poprawy funkcji układu krążenia, a także do poprawy nastroju pacjenta.

VITAL MED z pełną świadomością tego, jak wiele znaczenia mają te urządzenia dla poprawy jakości życia pacjentów, dostarcza niezawodne i skrojone na miarę propozycje. Nasza wykwalifikowana kadra oraz dbałość o detale gwarantują pełne zadowolenie oraz najwyższy standard. Doskonale wiemy, że komfort pacjenta to podstawa, dlatego wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w jednym miejscu - w VITAL MED. Jest nam niezmiernie miło, że możemy wspierać, pomagać i przyczyniać się nie tylko do zadowolenia pacjentów, ale przede wszystkim poprawy ich jakości życia.

Śledź nas na Facebooku