• Nowy

LIW Care SIMON

12 000,00 zł
Brutto
Refundacja AS
Refundacja Aktywny samorząd

Ostateczna cena zależy od indywidualnej konfiguracji produktu

Ilość

Fotelik rehabilitacyjny samochodowy SIMON

Fotelik SIMON to bezkompromisowe rozwiązanie dla dzieci z niepełnosprawnością, które wymagają specjalnych potrzeb, w tym odpowiedniego pozycjonowania w czasie podróży autem. Największym atutem SIMON’a jest fakt, że łączy ze sobą najwyższej klasy funkcje bezpieczeństwa gwarantowane i zgodne z normą ECE-R129/03 oraz jeden z najlepszych na świecie systemów pozycjonowania. Pomyślnie przeszedł on testy zderzeniowe, co czyni go jednym z najbezpieczniejszych rehabilitacyjnych fotelików samochodowych.

SIMON przeznaczony jest dla dzieci o wzroście od 100 do 150 cm, dzięki czemu nie ma konieczności częstej wymiany fotelika. Jest to kolejna cecha, która powoduje, że fotelik SIMON jest świetnym rozwiązaniem dla Twojego dziecka – on rośnie razem z dzieckiem!

Dzięki zintegrowanej bazie obrotowej, fotelik możemy ustawić wprost do drzwi, przez co mocno ułatwimy sobie transfer dziecka z wózka do auta i odwrotnie. Funkcję tę szczególnie docenią rodzice/opiekunowie, których pociechy nie są w stanie samodzielnie przesiąść się do auta i fotelika. Jednak SIMON, oprócz bezpieczeństwa zapewnia także świetny system pozycjonowania i stabilizacji dziecka. Regulowany zagłówek, peloty biodrowe, peloty piersiowe z regulacją wysokości i kąta oraz możliwość regulacji wysokości oparcia a także głębokości i szerokości siedziska, powoduje, że w SIMON’ie jesteśmy w stanie ustabilizować niemal każdego małego pacjenta. Ten bezkompromisowy system powoduje, że SIMON to idealne rozwiązanie dla dzieci z obniżonym napięciem mięśniowym! Dodatkowym atutem jest zintegrowany system regulacji kąta siedziska – TILT. Dzięki niemu mamy możliwość zwiększenia kąta siedziska o 10 stopni, przez co dziecko przyjmie w foteliku pozycję półleżącą. Za odpowiedni montaż fotelika w samochodzie odpowiada system ISOFIX. Zapewnia on bezpieczeństwo dla dziecka oraz jest bardzo wygodny dla rodzica/opiekuna. Kolejnym plusem jest umiejscowienie w zagłówku głośników, dzięki którym w czasie podróży możemy włączyć dziecku jego ulubioną muzykę.

Jeśli szukacie dla swojego dziecka fotelika, który jest zarówno bezpieczny jak i zapewnia odpowiednie pozycjonowanie, koniecznie sprawdźcie SIMON’a.

fotelik

Wyposażenie standardowe fotelika SIMON:

 • zagłówek z głośnikami
 • pasy pięciopunktowe,
 • anatomiczna poduszka siedziska,
 • platforma obrotowa z systemem ISOFIX,
 • kierunek obrotu do wyboru: w lewo lub w prawo.

Wyposażenie ponadstandardowe (dodatkowo płatne):

  • peloty piersiowe
  • podnóżek
  • klin
  • stolik

Specyfikacja

Szerokość siedziska [mm]
180 - 280
Głębokość siedziska [mm]
270 - 370
Wysokość oparcia [mm]
330 - 530
Orientacyjny wzrost użytkownika [mm]
od 1000 do 1500
Szerokość i głębokość platformy podnóżka [mm]
320x200
Wysokość fotelika [mm]
630 - 770

Informacje szczegółowe

Podobne produkty