Marka: Akces-MED

Siedzisko ortopedyczne Akces-MED JORDI

JORDI jest krzesełkiem szkolno-terapeutycznym, które doskonale sprawdza się podczas terapii i zabawy, a także innych codziennych aktywności takich jak nauka czy spożywanie posiłków.

Cena 2 110,00 zł
Więcej
W magazynie

Marka: ERHEM

Orteza derotująca kończyny dolnej ERHEM ERH 70.ROTHO

Produkt wykonywany na podstawie indywidualnych pomiarów. Podana cena dotyczy 1 sztuki na jedną nogę!

Cena 350,00 zł
Więcej
W magazynie
Wszystkie bestsellery

Kategorie

Hoggi Swingbo 2 wózek inwalidzki specjalny
 • Hoggi Swingbo 2 wózek inwalidzki specjalny
 • Hoggi Swingbo 2 wózek inwalidzki specjalny

Wózek inwalidzki specjalny Hoggi SWINGBO 2

Wózek ten ma możliwość pochylania siedziska w zakresie od -5° do +45°. W zależności od obrazu klinicznego funkcja przechylania jest nieodzowną właściwością zarówno w podejściu terapeutycznym, jak i do codziennego użytku. Dzieci, które nie są w stanie samodzielnie ustawić się w odpowiedniej pozycji, potrzebują specjalnego podparcia regulowanego siedziska. Pozycja siedząca wpływa nie tylko na funkcje i struktury ciała, ale także na aktywność i uczestnictwo użytkownika.

WYBIERZ:
Kod NFZ:
S.21.01
Wartość refundacji:
3000,00 zł
11 900,00 zł

Ostateczna cena zależy od konfiguracji produktu

Najniższa cena produktu 11 050,00 zł z dnia 12.06.2024

Brutto Czas dostawy ustalany indywidualnie
Ilość

Opis

SWINGBO 2

Solidny. Aktywny - wygodnie ustawiony

 • Pochylenie siedziska od -5° do +45°
 • Wzrost głębokości siedziska i wysokości oparcia
 • System modułowy umożliwia szeroki zakres koncepcji dostaw

Dzięki temu systemowemu wózkowi inwalidzkiemu nisza pomiędzy aktywnym wózkiem a pasywnym wózkiem pozycjonującym jest zamknięta. Oferuje również ograniczonemu użytkownikowi dodatkową możliwość dostępu do swojego aktywnego potencjału.

Ważne, aby tutaj wspomnieć:

 • Zmianę pomiędzy trzema fizjologicznymi wariantami siedzenia, aktywnej, neutralnej i pasywnej pozycji siedzącej, może realizować mechanizm, w którym gwarantowany jest szerokopowierzchniowy rozkład nacisku ciężaru ciała przy jednoczesnej profilaktyce odleżyn.
 • Ponadto ta ciągła zmienność powoduje obciążenie i odciążenie wszystkich grup mięśni. Ta regulacja tonów może z jednej strony zapobiegać skurczom, a z drugiej aktywować słabe grupy mięśniowe. Na przykład, neutralny lub lekko ujemny kąt siedziska powoduje nacisk na grzbietowe (plecy) łańcuchy mięśni, podczas gdy dodatni kąt siedziska lub mocno pochylona pozycja przemawia do mięśni brzusznych (brzusznych).
 • Kąt siedziska >90° może mieć pozytywny wpływ na spastyczność nóg.
 • Z drugiej strony kąt siedziska <90° ma raczej pozytywny wpływ na ogólną rozciągliwość tułowia.
 • Ujemne nachylenie siedziska ułatwia przenoszenie, a tym samym zmniejsza skurcze.
 • Zmiana położenia przestrzennego prowadzi do pobudzenia układu krążenia, przemiany materii oraz do zwiększenia percepcji poprzez zmianę pola widzenia
 • Ewentualna zmiana kąta miednicy i pobudzonych w jej wyniku mięśni tułowia może ustabilizować kręgosłup i zapobiec lub przynajmniej wspomóc skoliozę.
 • W zależności od potrzeb dodanie bocznych poduszek lub pasków sprzyja prawidłowej fizjologicznie i anatomicznie pozycji siedzącej. Uzyskana w ten sposób stabilność tułowia prowadzi do idealnego treningu koordynacji wzrokowo-ruchowej dziecka oraz nauki fizjologicznych wzorców ruchowych kończyn górnych.

Oprócz funkcji przechylania, opcje ustawień aktywnego stopnia i modułowy system bloków konstrukcyjnych to kolejne cechy SWINGBO 2. Pozwala to na ciągłe dostosowywanie wózka inwalidzkiego do użytkownika i jego indywidualnych możliwości, a tym samym ogromnie trenuje umiejętności koordynacji . Umożliwia to samodzielne uczestnictwo w aktywnym życiu.

Podsumowując, można powiedzieć, że różne opcje regulacji siedziska, kąta siedziska i oparcia oraz bogate akcesoria stabilizujące oferują zainteresowanej osobie możliwie największe bezpieczeństwo i stabilność siedzenia, nie rezygnując przy tym z aktywnego użytkowania fotela wózka inwalidzkiego specjalnego. Akcesoria, takie jak różne warianty uchwytów do pchania lub specjalne rozwiązania konstrukcyjne, również ułatwiają codzienne życie opiekunowi.

Kolory ramy:

czarny szary purpurowy niebieski granatowy żółty
czerwony niebieski 1 zielony szary 1 biały pomarańcz
marmurowy niebieski 2 czerwony 1 różowy fioletowy jasny róż
czarny - mat fiolet 2 nocny niebieski biały mat lazur oceaniczny
turkusowy marmurkowy 2 pomarańcz 2 niebieski pastelowy różowy złoty
oliwkowy truskawkowy zielony pastelowy

Kolory tapicerki:

czarny różowy turkusowy szary czarny 2
Szczegóły produktu

Opis

Rozmiar
2/ 2 XL
Szerokość siedziska [mm]
240-360/ 320, 360, 400, 440
Głębokość siedziska [mm]
260-420/ 300-500
Wysokość oparcia [mm]
330-500/ 400-630
Kąt pochylenia oparcia [°]
75-115, 80-120
Zobacz także
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Marka: Meyra

Wózek inwalidzki spacerowy bierny Meyra SOLERO LIGHT

Dedykowany dla osób z niestabilnym tułowiem, szczególnie dla pacjentów z paraliżem lub niedowładem czterokończynowym , trzykończynowym, dla osób po udarach oraz z SM. Wózek Solero wyróżnia się solidną ramą oraz multipozycyjnym komfortowym siedziskiem oraz możliwością doposażenia w opcje dodatkowe.

Cena 3 900,00 zł
Więcej
W magazynie

Marka: Breezy

Wózek inwalidzki specjalny Breezy RELAX 2

Wózek aluminiowy, komfortowy, stabilizujący plecy i głowę z możliwością regulacji wysokości i głębokości siedziska oraz wysokości oparcia. Dzięki podłokietnikom o regulowanej długości oraz szerokiemu zakresowi ustawień oparcia i przechylania siedziska, wózek RelaX można elastycznie dostosować do potrzeb użytkownika.

Cena 4 700,00 zł
Więcej
W magazynie

Marka: John GMBH

Wózek inwalidzki spacerowy JOSI WISMI

Wózek rehabilitacyjny JOSI-Wismi to wózek wielofunkcyjny, przeznaczony do ulubionych zajęć na świeżym powietrzu, w tym jazdy na rowerze, joggingu, jazdy na nartach, pieszych wędrówek itp. Przeznaczony dla dzieci i młodych dorosłych z łagodnymi lub złożonymi potrzebami specjalnymi.

Cena 17 260,00 zł
Więcej
W magazynie

Marka: Breezy

Wózek inwalidzki ręczny Breezy PREMIUM

Breezy Premium - trudno o lepszego sojusznika! Jest to wózek nowej generacji, skonstruowany z myślą o długich latach użytkowania i z dbałością o detale, cechujący się wyjątkową sztywnością, trwałością i ergonomią. Jego wysokiej jakości stalowa konstrukcja gwarantuje niezrównaną funkcjonalność, której można zaufać.

Cena 1 575,00 zł
Więcej
W magazynie

Marka: Vermeiren

Wózek inwalidzki specjalny Vermeiren V500 30

Aluminiowy wózek ze stabilizacją głowy i pleców z odchylanym płynnie przy pomocy sprężyny hydraulicznej oparciem do 30°. Wózek przeznaczony dla osób z niestabilnym tułowiem, szczególnie dedykowany dla pacjentów z paraliżem lub niedowładem czterokończynowym, trzykończynowym, dla osób po udarach.

Cena 3 450,00 zł
Więcej
W magazynie

Marka: Ottobock

Wózek inwalidzki aktywny Ottobock MOTUS

Motus to adaptacyjny wózek inwalidzki, który można dostosować do indywidualnych preferencji. Szybko nastawne, pochylane podnóżki i tył o regulowanej wysokości pozwalają na bardziej wygodne siedzenie. Opcjonalnie dostępny jest także wózek Motus z kompaktową, stałą ramą przednią i podnóżkiem w postaci pojedynczego aluminiowego panela.

Cena 5 825,00 zł
Więcej
W magazynie

Marka: Ottobock

Wozek inwalidzki spacerowy Ottobock Kimba

Jest to najwyższej klasy inwalidzki wózek spacerowy dla dzieci, oferujący wiele możliwości dostosowania do specyficznych potrzeb każdego dziecka. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, wózek Kimba Ottobock posiada siedzisko, które może być łatwo dopasowane i modyfikowane do dziecka w wielu wymiarach. Istnieje również szereg dodatkowych opcji i akcesoriów,...

Cena 13 040,00 zł
Więcej
W magazynie

Śledź nas na Facebooku